Leczenie ortodontyczne to żmudny proces, który wymaga noszenia stałego aparatu nawet przez kilka lat. Jeśli niebawem je rozpoczynasz, to musisz wiedzieć, że możesz jednak skrócić czas noszenia aparatu oraz cieszyć się prostymi i pięknymi zębami już nawet po 6 miesiącach, poddając się zabiegowi dekortykacji przyzębia. Dowiedz się, jak przebiega dekortykacja przyzębia!
Na czym polega i komu polecana jest dekortykacja przyzębia?
Dekortykacja przyzębia to inaczej zabieg Piezocision, który jest innowacyjnym rozwiązaniem polegającym na nacięciu kości korowej wyrostków zębodołowych. Powoduje to pobudzenie kości gąbczastej do przemiany i jednocześnie szybszego przesuwania się zębów. Zabieg ten wykonuje się u pacjentów po założeniu aparatu ortodontycznego.
Musisz jednak wiedzieć, że jeśli zdecydujesz się na dekortykację przyzębia, to będziesz musiał częściej odwiedzać gabinet specjalisty – nawet co 2 tygodnie. Na Piezocision możesz zdecydować się niezależnie od tego, czy masz małą wadę zgryzu, czy znacznie poważniejszy problem, taki jak np. szkieletowy zgryz otwarty.
Dlaczego warto zdecydować się na dekortykację przyzębia?
Podstawową zaletą dekortykacji przyzębia jest to, że zabieg ten daje bardzo dobre rezultaty leczenia w krótkim czasie. Nierzadko jest też sposobem na uniknięcie konieczności usunięcia zębów. Można go wykonać u każdego – nie istnieją tutaj żadne ograniczenia wiekowe.
Dla pacjentów szczególnie ważna jest również niewielka inwazyjność Piezocision – nie wpływa na wygląd po zabiegu i nie narusza delikatnych tkanek miękkich i naczyń krwionośnych. Dekortykacja przyzębia nie jest bolesnym zabiegiem, ponieważ odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Nie wiąże się również z żadną opuchlizną, więc nic nie stoi na przeszkodzie, abyś od razu po zabiegu poszedł do pracy, szkoły czy na ważne spotkanie.
Wiesz już, czym jest dekortykacja przyzębia i kiedy warto się zdecydować na taki zabieg. Jeśli zależy ci na tym, aby zauważyć rewelacyjne efekty leczenia ortodontycznego już po 6 miesiącach, to już dziś umów wizytę u specjalisty!
Może Cię także zainteresować:
- Gumki do aparatu ortodontycznego – czym one są i jak często trzeba je zmieniać? Jaki wybrać kolor ligatur w aparacie?
- Aparat metalowy na zęby – komu jest polecany? Jak działa stały aparat ortodontyczny metalowy?
- Aparat samoligaturujący – czym jest i jak leczy wady zgryzu? Kto może nosić aparat ortodontyczny samoligaturujący?
- Aparat ortodontyczny – przed i po: czy warto go nosić? Dowiedz się przed założeniem aparatu ortodontycznego na zęby
- Aparat ruchomy – komu jest polecany ten typ aparatu ortodontycznego? Jakie zalety ma ruchomy aparat ortodontyczny?
- Retainer – dlaczego ortodoncja tak chętnie sięga po to urządzenie?
- Aparat lingwalny na zęby – czym jest? Komu poleca się ten niewidoczny aparat ortodontyczny? Jakie zalety mają aparaty lingwalne?