licówki gwiazd

Licówki gwiazd – czym są? Jaka jest tajemnica hollywoodzkich uśmiechów?

Anna Wiktor
Bycie gwiazdą ekranu czy show-businessu wiąże się wręcz z koniecznością posiadania pięknego uśmiechu. Doskonale wiedzą o tym w Hollywood i nie tylko. Jak sławni ludzie poprawiają swoje uśmiechy? Sprawdź, czy licówki gwiazd to rozwiązanie także dla ciebie!

Śnieżnobiały uśmiech i nienaganny zgryz to dwa atrybuty, które od razu kojarzą nam się z ludźmi sukcesu. Nic dziwnego – uśmiechy gwiazd często okupione są godzinami spędzonymi w gabinetach stomatologii estetycznej i rachunkami z wieloma zerami. Nie musisz być jednak bywać na czerwonym dywanie, żeby również zadbać o swój uśmiech. Co więcej, dzięki licówkom wcale nie będzie to ani bolesne, ani poza twoim budżetem! Dowiedz się, dlaczego zęby hollywoodzkich gwiazd (i nie tylko) wyglądają tak dobrze. Licówki gwiazd są w zasięgu twojej ręki!

Czym są licówki?

Licówki na zęby to materiał – najczęściej porcelanowy – w formie cieniutkiego płatka. Specjalista formuje go w taki sposób, by nadać zębowi konkretny wygląd. Obecnie jest to najnowocześniejsza i najlepsza metoda oferowana przez stomatologię estetyczną. Pozwala na szybkie poprawienie wyglądu zębów – bez konieczności przeprowadzania inwazyjnego zabiegu wstawiania koron i mostków.

Pamiętaj, że licówki to bardzo wytrzymałe i indywidualnie dopasowane nakładki. Wyraźnie poprawiają wygląd zębów pacjenta, ale jeśli twoje zęby ucierpiały w wyniku uszkodzenia mechanicznego czy przebytego leczenia, wcześniej może okazać się konieczne wstawienie brakujących implantów czy koron tam, gdzie ubytki są zbyt duże albo ząb został naruszony w inny sposób.

Trwałość, estetyka i przede wszystkim cena zależą od tego, z czego zostały wykonane licówki. W gabinetach dentystycznych i protetycznych stosowane są:

Dla kogo są przeznaczone licówki?

Jeśli wygląd twojego uśmiechu jest daleki od ideału i przeszkadzają ci również przebarwienia, z którymi nie radzą sobie klasyczne zabiegi wybielania zębów, licówki pozwolą ci uzyskać biały uśmiech. W trakcie konsultacji z dentystą, który oceni możliwość zastosowania licówek, dowiesz się, jak możesz zyskać nowy uśmiech.

Dlaczego porcelanowe płatki sprawiają, że zęby wyglądają naprawdę obłędnie? To zasługa tego, w jaki sposób są przygotowywane. Protetyk przygotowuje licówki na podstawie wycisku pobranego z twoich zębów. Dzięki temu zakładanie licówek to rozwiązanie dla osób, którym zależy na możliwie najbardziej indywidualnym efekcie.

Przed ich założeniem konieczna będzie wizyta w gabinecie stomatologicznym i wyleczenie wszystkich zębów! Stomatolog powie ci też o ewentualnych przeciwwskazaniach i innych problemach związanych z założeniem licówek, które mogą wystąpić w twoim przypadku.

Licówki gwiazd czy są wśród nich popularne?

Licówki pozwalają na uzyskanie spektakularnych efektów leczenia ortodontycznego w naprawdę krótkim czasie. Naturalne zęby zostają zachowane praktycznie w całości. To zasługa tego, że dziś coraz częściej stosuje się licówki, które nie wymagają szlifowania zębów, o ile uszkodzenia do zakrycia nie są duże (pamiętaj jednak, że takie licówki są droższe niż nakładane po zeszlifowaniu zębów). Widoczna powierzchnia zęba ulega prawdziwej metamorfozie po takim zabiegu!

Która z polskich sław zdecydowała się na założenie licówek? To przede wszystkim Natalia Siwiec, która reklamuje jedną z klinik estetycznego uśmiechu, a także Anna Mucha – jej nakładki na zęby były nawet bohaterami niewielkiej afery w mediach społecznościowych!

Porcelanowe nakładki coraz częściej zdobią zęby gwiazd – to najlepsza rekomendacja, że ta metoda poprawy estetyki uzębienia jest warta swojej ceny. Skontaktuj się ze sprawdzoną kliniką estetyki uśmiechu i dowiedz się bezpośrednio od specjalistów, w jaki sposób licówki porcelanowe, ceramiczne czy kompozytowe mogą pomóc ci zyskać równe i białe zęby!


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: lipiec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
zębina

Co to jest zębina? Nadwrażliwość zębiny, miazgi i szkliwa zęba

Następny artykuł

Ziarnina zęba: przyczyny, objawy i skuteczne metody leczenia

Podobne artykuły