proteza na implantach w jeden dzien cena

Proteza na implantach w jeden dzień – cena

Anna Wiktor
Utraciłeś wszystkie zęby i zastanawiasz się, jak szybko uzupełnić braki w uzębieniu? Rozwiązaniem może być proteza na implantach w jeden dzień – cena jest zaskakująco atrakcyjna. Ile to kosztuje Czy warto korzystać z takich usług stomatologicznych? Sprawdź!

Bezzębie kojarzone jest głównie z osobami starszymi, ale warto podkreślić, że występuje także u znacznie młodszych osób. Ta przypadłość pogarsza estetykę twarzy i powoduje brak pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Z tego względu pacjenci zmagający się z brakiem zębów zwykle decydują się na leczenie u doświadczonego stomatologa. Ostatnio coraz popularniejsza staje się proteza na implantach w jeden dzień – cena nowych zębów w ten sam dzień jest wysoka, jednak to najlepsze wyjście dla tych, którzy chcą w krótkim czasie widzieć efekty. 

W skrócie:

  • Cena protezy na implantach w jeden dzień waha się między 30000 a 45000 złotych. 
  • Koszt może być wyższy jeśli potrzebne jest leczenie zębów przed założeniem protezy. 
  • Protezy na implantach nie są refundowane przez NFZ.

Dla kogo proteza na implantach w jeden dzień?

Na protezę na implantach w jeden dzień powinni zdecydować się pacjenci, którzy utracili własne zęby i chcą uzyskać szybki efekt leczenia. Leczenie metodą all-on-4 i all-on-6 umożliwia wszczepienie implantów nawet u osób, które zmagają się z dużymi ubytkami tkanki kostnej. Jeśli zatem marzysz o tym, aby na nowo cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem już po jednej wizycie, znajdź sprawdzoną klinikę. Ile kosztuje proteza na implantach w jeden dzień? Cenę poznasz w dalszej części tekstu. 

Proteza na implantach w jeden dzień – cena

Musisz wiedzieć, że zabiegi z zakresu implantologii nie są tanie. W przypadku łuku górnego mocowanego na sześciu implantach, trzeba zapłacić około 40000 zł, natomiast dla łuku dolnego na dwóch implantach – cena to w przybliżeniu 30000 zł. Istnieje również możliwość zamocowania na implantach protezy teleskopowej stworzonej z dwóch koron. Można także zamocować mosty na miniimplantach – taką protezę poleca się pacjentom z ubytkami w tkance kostnej szczęki lub żuchwy, które uniemożliwiają wszczepienie klasycznych śrub. 

Pamiętaj 🦷

W przypadku protezy na implantach w jeden dzień cena jest też zależna od cennika danej kliniki stomatologicznej. 

Całkowity brak zębów – metody leczenia

W stomatologii wykorzystuje się rozmaite metody rekonstrukcji uzębienia – to dobra wiadomość dla osób zmagających się z bezzębiem. Oto te rozwiązania.

Ruchome protezy zębowe

Jeszcze niedawno najczęstszym sposobem leczenia całkowitego braku zębów było stosowanie ruchomych protez zębowych. Teraz jednak odchodzi się od nich, ponieważ pacjenci mają coraz większe wymagania, których tego typu rekonstrukcje protetyczne nie spełniają. Do ich głównych wad zalicza się to, że w każdym momencie mogą wypaść i nie umożliwiają spożywania twardych produktów.

Protezy na implantach

Od lat popularnością cieszą się niewyjmowane protezy mocowane na implantach, dzięki którym pacjenci mogą zyskać nowe zęby. Zabieg protetyczny umożliwia przywrócenie pełnej funkcjonalności w jamie ustnej i przede wszystkim pozwala na uzyskanie pięknego uśmiechu. Efekty tego są wręcz rewelacyjne i protez praktycznie nie da się ich odróżnić od naturalnych zębów. 

Jednak to rozwiązanie także ma wady – leczenie implantoprotetyczne w tym przypadku trwa dość długo, a pierwsze efekty bywają widoczne dopiero po kilku tygodniach od czasu pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Proteza na implantach w jeden dzień

Dlatego obecnie oferuje się również nieco inne rozwiązanie – zęby w jeden dzień (all-on 4, all-on-6), które jest najlepszą opcją po utracie zębów! Ta metoda polega na wszczepieniu 4 lub 6 implantów, na którym umieszczana jest następnie proteza stała. All-on-6 stosuje się przede wszystkim u pacjentów z brakiem zębów w górnej szczęce.

Proteza na implantach w jeden dzień – etapy leczenia

Zanim zyskasz nowe zęby w 1 dzień, musisz przejść przez kilka etapów leczenia implantologicznego.

  1. Pierwszy z nich polega głównie na diagnostyce – przeprowadzenie badania stomatologicznego, przygotowanie dokumentacji fotograficznej i badanie CBDT 3D jest niezbędne, aby przygotować odpowiedni plan leczenia.
  2. Po wykonaniu tych czynności czas na pobranie wycisku, na podstawie którego zostanie wykonana tymczasowa praca protetyczna.
  3. Kolejny etap to implantacja – zabieg wszczepienia implantów zębów (4 bądź 6) i przytwierdzenie do nich tymczasowej protezy. Następnie dziąsła i kości zaczną się goić – zajmuje to ok. 4-6 miesięcy.
  4. Po tym czasie pobiera się wycisk, aby móc wykonać pracę ostateczną. Gdy będzie gotowa, zostanie umieszczona trwale do wszczepionych już implantów zębowych.

Nie obawiaj się żadnego z etapów. Jeśli boisz się zabiegów chirurgicznych, dentysta poda ci znieczulenie, dzięki czemu cały proces będzie bezbolesny.

Ile kosztuje proteza na implantach?

Proteza na implantach to jedna z najlepszych metod usuwania bezzębia, która niestety nie jest tania. Mimo że cena takiego uzupełnienia protetycznego jest wysoka, to jednak efektami są niezwykły komfort użytkowania, najwyższa jakość i naturalny efekt. Musisz mieć też na uwadze, że koszt odbudowy brakujących zębów tą metodą zależy też od użytych materiałów – najtańsza jest proteza na implantach z wykorzystaniem śrub i łączników tytanowych i mostów porcelanowych.

Z pewnych przyczyn nie możesz cieszyć się już własnymi zębami? Zdecyduj się na leczenie implantologiczne i wybierz protezę na implantach w jeden dzień – cena tej metody uzupełnienia braków w uzębieniu jest wysoka. Mimo to efekty powinny to wynagrodzić i będziesz mógł cieszyć się pięknym uśmiechem!


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: czerwiec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Polopiryna na ból zęba

Następny artykuł

Tramal na ból zęba

Podobne artykuły