Ketonal należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Zawiera on substancję czynną – ketoprofen. Ketonal na ból zęba może więc być stosowany, jednakże tylko jako środek łagodzący nieprzyjemne i trudne do zniesienia objawy. Leczenie przyczynowe powinno być zawsze wybrane i wdrożone przez stomatologa specjalistę. Czytaj dalej!
Ketonal na ból zęba – właściwości
Ketonal zawiera substancję czynną ketoprofen, która działa w specyficzny sposób. Blokuje on produkcję związków, które odpowiadają za procesy zapalne w organizmie. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.
Ketonal na ból zęba nigdy nie powinien być stosowany w nadmiernych ilościach. Dawka przekraczająca 3 tabletki na dobę nie będzie miała dodatkowego działania przeciwbólowego. Natomiast wówczas bardziej prawdopodobne jest wywołanie niepożądanych właściwości.
Ketonal na ból zęba – zastosowanie
Ketonal może być stosowany jako środek przeciwbólowy do łagodzenia silnych bólów w obrębie jamy ustnej. Zaleca się przyjmowanie około 25–50 mg leku jednorazowo. Przekroczenie tej dawki może powodować pojawienie się pewnych działań niepożądanych. Zachowaj około 8-godzinne przerwy pomiędzy kolejnymi dawkami. Nie zaleca się stosowania ketonalu na ból zęba regularnie przez okres dłuższy niż 5 dni. Nawet łagodny, lecz uporczywy ból zęba powinien być skonsultowany z lekarzem.
Ketonal na ból zęba to świetny środek o silnym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym działaniu doraźnym. Nie jest to jednak lek przyczynowy, który likwiduje przyczynę bólu zęba lub dziąseł. W celu ustalenia źródła problemu należy jak najszybciej udać się do lekarza stomatologii. Ketonal może być stosowany chwilowo, w przypadku ataku nagłego bólu.
Może Cię także zainteresować:
- Goździki na ból zęba – czy faktycznie mogą uśmierzyć ból?
- Pyralgina na ból zęba – skuteczność i dawkowanie
- Czosnek na ból zęba – naturalny sposób na uciążliwy ból zębów i dziąseł
- Olejek goździkowy na ból zęba – naturalna metoda leczenia uciążliwego bólu dziąseł i zębów
- Szałwia na ból zęba – czy ta tradycyjna metoda ziołolecznicza może faktycznie działać?
- Amol na ból zęba – domowy środek przeciwbólowy
- Zamrażacz na ból zęba – co to jest i kiedy go używać?