ketonal na ból zęba

Ketonal na ból zęba – jak i kiedy go stosować? Właściwości i dawkowanie

Jakub Kaczmarek
Ketonal na ból zęba może być stosowany – zapewnia szybkie uśmierzenie bólu. Przeważnie zaczyna działać po około 30 minutach. Nie powinno się przy tym przekraczać dawki maksymalnie trzech tabletek.

Ketonal należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Zawiera on substancję czynną – ketoprofen. Ketonal na ból zęba może więc być stosowany, jednakże tylko jako środek łagodzący nieprzyjemne i trudne do zniesienia objawy. Leczenie przyczynowe powinno być zawsze wybrane i wdrożone przez stomatologa specjalistę. Czytaj dalej!

Ketonal na ból zęba – właściwości

Ketonal zawiera substancję czynną ketoprofen, która działa w specyficzny sposób. Blokuje on produkcję związków, które odpowiadają za procesy zapalne w organizmie. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

Ketonal na ból zęba nigdy nie powinien być stosowany w nadmiernych ilościach. Dawka przekraczająca 3 tabletki na dobę nie będzie miała dodatkowego działania przeciwbólowego. Natomiast wówczas bardziej prawdopodobne jest wywołanie niepożądanych właściwości. 

Ketonal na ból zęba – zastosowanie

Ketonal może być stosowany jako środek przeciwbólowy do łagodzenia silnych bólów w obrębie jamy ustnej. Zaleca się przyjmowanie około 25–50 mg leku jednorazowo. Przekroczenie tej dawki może powodować pojawienie się pewnych działań niepożądanych. Zachowaj około 8-godzinne przerwy pomiędzy kolejnymi dawkami. Nie zaleca się stosowania ketonalu na ból zęba regularnie przez okres dłuższy niż 5 dni. Nawet łagodny, lecz uporczywy ból zęba powinien być skonsultowany z lekarzem.

Ketonal na ból zęba to świetny środek o silnym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym działaniu doraźnym. Nie jest to jednak lek przyczynowy, który likwiduje przyczynę bólu zęba lub dziąseł. W celu ustalenia źródła problemu należy jak najszybciej udać się do lekarza stomatologii. Ketonal może być stosowany chwilowo, w przypadku ataku nagłego bólu.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: maj 2024
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
kolejność wychodzenia zębów

Jaka jest kolejność wychodzenia zębów u dzieci?

Następny artykuł
ozonowanie zębów

Ozonowanie zębów jako metoda leczenia niewielkich zmian próchniczych

Podobne artykuły