zamrażacz na ból zęba

Zamrażacz na ból zęba – co to jest i kiedy go używać?

Anna Wiktor
Zamrażacz na ból zęba może pomóc przy nadwrażliwości i nadmiernej bolesności zębów. Jest to środek, który działa zewnętrznie, miejscowo. Pamiętaj, że nie jest to lek, a przy bólu zęba najlepiej skonsultować się z dentystą.

Zamrażacz na ból zęba to spray dostępny w każdej aptece. Stosuje się go miejscowo do znieczulenia bolesnego lub przesadnie wrażliwego obszaru w jamie ustnej. Sprawdzi się dla ciebie idealnie, jeżeli odczuwasz dyskomfort podczas jedzenia zimnych lub gorących pokarmów bądź kwaśnych produktów. Przydaje się też przy odsłoniętych szyjkach zębowych oraz po podrażnieniach mechanicznych dziąseł. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej.

W skrócie:

  • Zamrażacz na ból zęba to miejscowy spray znieczulający stosowany do znieczulania miejsc w jamie ustnej.
  • Przeznaczony jest do łagodzenia bólu i nadwrażliwości zębów lub dziąseł.
  • Może przynieść tymczasową ulgę po wybielaniu, kiretażu, skalingu lub leczeniu ortodontycznym.
  • Produkt powinien być stosowany wyłącznie jako rozwiązanie tymczasowe; zawsze należy zasięgnąć porady lekarza w celu ustalenia przyczyny i koniecznego leczenia.

Zamrażacz na ból zęba – wskazania

Zamrażacz na ból zęba może być używany przy nadwrażliwości zębów lub dziąseł. Przy takiej dolegliwości nawet zwykłe codzienne szczotkowanie może okazać się bolesne. Tego typu miejscowy znieczulacz pomoże sobie z tym poradzić. Zamrażacz może też pomóc w przypadku przejściowej nadwrażliwości pojawiającej się po zabiegach wybielania, kiretażu, skalingu lub leczeniu ortodontycznym.

Zamrażacz na ból zęba – sposób użycia

Przeważnie zamrażacze dostępne są w buteleczkach z rurką ułatwiającą precyzyjną aplikację. Należy umieścić ją na ujściu dozownika. Wciśnij aplikator kilka razy, aby upewnić się, że substancja swobodnie przemieszcza się przez rurkę. Zamrażacz na ból zęba powinien być stosowany bezpośrednio na obolałe miejsce. Wystarczą 3–4 rozpylenia, 2 lub 3 razy dziennie. Bezpośrednio po aplikacji nie zaleca się jedzenia, picia ani płukania jamy ustnej.

Pamiętaj!

Zamrażacz na ból zęba jest tylko chwilowym rozwiązaniem uśmierzającym nagły, intensywny i ciężki do zniesienia ból. Pomaga też wykonywać niezbędne czynności, takie jak jedzenie lub szczotkowanie, przy silnej nadwrażliwości dziąseł. Spray znieczulający nie jest jednak lekiem. Ból wewnątrz jamy ustnej powinien być zawsze skonsultowany z lekarzem w celu ustalenia jego przyczyny, a następnie podjęcia właściwego leczenia.
zamrażacz na ból zęba - jak działa

Często zadawane pytania

Co najmocniejsze na ból zęba?

Możesz spróbować stosować leki przeciwbólowe bez recepty, takie jak ibuprofen, paracetamol lub aspiryna, zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Jeśli jednak ból jest bardzo silny lub utrzymuje się przez dłuższy czas, warto skonsultować się z dentystą.

Jak długo może boleć ząb po założeniu lekarstwa?

Ból po założeniu lekarstwa może utrzymywać się od kilku dni do kilku tygodni. Jest to normalne, ponieważ ząb i otaczające tkanki muszą się zregenerować po zabiegu. Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż kilka tygodni lub staje się coraz gorszy, skontaktuj się z dentystą.

Co na pulsujący ból zęba?

Pulsujący ból zęba może być spowodowany stanem zapalnym, infekcją lub innym problemem. Oto kilka domowych środków, które możesz spróbować:

  • Przyjmowanie leków przeciwbólowych bez recepty (ibuprofen, paracetamol, aspiryna).
  • Stosowanie zimnych okładów na zewnętrznej stronie policzka w miejscu bólu.
  • Unikanie gorących i zimnych napojów oraz jedzenia, które mogą pogorszyć ból.
  • Płukanie jamy ustnej ciepłą wodą z solą.

Może Cię także zainteresować:
Archiwum: wrzesień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
implanty straumann

Czym wyróżniają się implanty Straumann?

Następny artykuł
ból szczęki

Ból szczęki i ból żuchwy – czy to powód, by odwiedzić stomatologa?

Podobne artykuły