pyralgina na ból zęba

Pyralgina na ból zęba – skuteczność i dawkowanie

Jakub Kaczmarek
Pyralgina na ból zęba może przynieść wyraźną ulgę. Powinna być jednak stosowana wyłącznie przez młodzież powyżej 15. roku życia oraz dorosłych. Sprawdź, jak ją dawkować, by skutecznie pomogła złagodzić ból dziąseł lub zębów.

Odczuwasz silny, nieustępujący ból w jamie ustnej? Jeżeli nie jesteś w stanie bezzwłocznie udać się do stomatologa, leki przeciwbólowe mogą przynieść wyraźną ulgę. Jednym z nich jest stosowana powszechnie pyralgina na ból zęba. Dowiedz się, jak działa ta substancja oraz jak ją bezpiecznie stosować.

W skrócie:

  • Pyralgina jest skuteczna na ból zębów. ✔️ 
  • Nie powinno się przekraczać dawki 8 tabletek dziennie. ❌
  • Jeśli ból zęba nie ustąpi po kilku dniach, udaj się do dentysty. 🦷

Pyralgina na ból zęba – co to za lek?

Pyralgina to środek farmaceutyczny wskazany do stosowania podczas leczenia różnego rodzaju bólów i gorączki. Posiada ona dość silne działanie, które sprawdzi się wówczas, gdy inne słabsze leki zawodzą. Pyralgina na ból zęba sprawdzi się dzięki substancji czynnej o nazwie metamizol sodowy. Wykazuje ona działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz rozkurczowe na mięśnie gładkie.

Zapamiętaj! 🦷

Pyralginę można stosować tylko przez kilka dni. Jeśli ból zęba nie ustąpi po 5 dniach, natychmiast udaj się do dentysty! 

jak dawkować pyralginę na ból zęba

Pyralgina na ból zęba – dawkowanie

Ten środek przeciwbólowy może być stosowany u dorosłych i młodzieży powyżej 15. roku życia. Nie nadaje się dla młodszych dzieci bez wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Osoby uczulone na metamizol sodu także powinny go unikać. Pyralgina na ból zęba powinna być stosowana doustnie. Dostępna jest ona tylko w jednej formie – niedużych tabletkach. Dopuszczalna dawka to 2 tabletki podawane maksymalnie 4 razy na dobę. W żadnym przypadku nie należy przekraczać tej zalecanej ilości.


Pyralgina na ból zęba to środek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym przeciwgorączkowym i rozkurczowym. Wykazuje dość silne właściwości, które powinny się sprawdzić także przy wyjątkowo silnym i uciążliwym bólu dziąseł lub zębów. Pamiętaj jednak, że żaden środek doraźny nie zastąpi specjalistycznego leczenia stomatologicznego.

inni pytali o

Inni pytali o…

Po jakim czasie zaczyna działać Pyralgina?

Efekty działania leku można zauważyć już po około 20 minutach. Czasem jednak, a zwłaszcza przy silnych bólach zęba, Pyralgina zacznie działać po około godzinie. 

Czy Pyralginę można brać na noc?

Tak. Jeśli zmagasz się z bólem zębów wieczorem, możesz wziąć Pyralginę na noc. Pamiętaj jednak, aby wziąć ją odpowiednio wcześniej. 


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: wrzesień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
pulsujący ból zęba

Pulsujący ból zęba – jakie są możliwe przyczyny? Co robić, gdy pojawi się silny ból?

Następny artykuł
proteza górna bez podniebienia

Proteza górna bez podniebienia – kiedy możesz z niej korzystać?

Podobne artykuły