najlepsza pasta wybielająca

Najlepsza pasta wybielająca to taka, po której użyciu zobaczysz białe zęby. Zadbaj o szkliwo i biały uśmiech jednocześnie

Jakub Kaczmarek
Zdrowe białe zęby to nasza wizytówka. Niestety z różnych powodów ich kolor często pozostawia wiele do życzenia. Najlepsza pasta wybielająca – czy taka w ogóle istnieje na rynku i pozwoli w domowych warunkach usunąć przebarwienia? A może są inne sposoby?

O hollywoodzkim uśmiechu marzy każdy, ale od niektórych osób jego uzyskanie wymaga odrobiny poświęcenia. Najważniejszym elementem są zdrowe zęby i o to powinniśmy zadbać, zanim zdecydujemy się na kurację usuwającą przebarwienia. Temat wybielania zębów zazwyczaj pojawia się przed ważnymi uroczystościami takimi jak ślub, kiedy piękny uśmiech jest bardzo pożądany na zdjęciach. Regularnie więc na forach internetowych i w sklepach poszukiwana jest najlepsza pasta wybielająca, która pozwoli szybko osiągnąć cel. Białe zęby to zdrowie, radość i sukces.

Co sprzyja powstawaniu przebarwień? Unikaj czerwonego wina

Przebarwienia i ciemniejszy kolor zębów mają różną genezę powstawania. Za większość z nich odpowiada nasz codzienny styl życia m.in. niedostateczna higiena jamy ustnej i to, z czym mają kontakt nasze zęby. Winę tu ponoszą barwiące substancje, takie jak dym papierosy, czerwone wino, herbata i kawa, których używamy każdego dnia, często w dużych ilościach.

Plamy na zębach mogą też powstawać w wyniku zażywania niektórych leków. Z pewnością także przyczyniają się do tego choroby zębów i przyzębia. Samodzielnie w domu bez trudu można usunąć przebarwienia powierzchniowe.

Sposoby na rozjaśnianie zębów w domu, czy to możliwe, żeby rozjaśnić je nawet o kilka tonów

Wybielanie zębów u stomatologa jest bardzo skuteczne, ale to niestety droga inwestycja. Znacznie tańszą opcją są różnego rodzaju zestawy do wybielania dostępne na rynku w drogeriach kosmetycznych i produkty do wybielania zębów z apteki. Możemy je podzielić na pasty do zębów, płyny do płukania, paski wybielające, zestawy do kuracji wybielającej.

Najlepsza pasta wybielająca to taka, która spełni swoje zadanie, czyli pomoże uzyskać biały uśmiech. Pastę rozjaśniającą do zębów warto dobrać pod kątem tego, jakie są przyczyny i rodzaj przebarwień. Wśród past wybór jest duży. Ich składniki aktywne zapewniające biel zębów dzielą je na różne kategorie.

Z jakich składników aktywnych składają się pasty do zębów

Zwykła pasta do zębów to połączenie:

  • Środków czyszczących.
  • Środków powierzchniowo czynnych, które powodują miłą dla oka pianę.
  • Środków konserwujących oraz zapobiegających wysychaniu i zbrylaniu
  • Barwniki, aromaty i słodziki
  • Ekstrakty z roślin i ziół.

W pastach specjalistycznych, wybielających w składzie znajdziemy procentowo większą ilość tych składników, które odpowiadają za ścieranie i czyszczenie, czyli węglanu wapnia, uwodnioną krzemionkę, wodorotlenek wapnia i magnezu. Współczynnik ścieralności past dla tych silniejszych, przeznaczonych dla osób palących powinien wynosić 190-200 RDA.

Pasty ścierne

Z drobinkami, które mechanicznie ścierają osad, polerują i w ten sposób przywracają pierwotny kolor zębów. Stosowana jest najczęściej krzemionka. Działanie ścierające ma także węgiel aktywny dostępny np. w czarnej paście Ultrablanc.

Mikrogranulki sprawiają, że zęby bardzo szybko stają się gładsze i jaśniejsze. Nie jest zalecana dla osób z nadwrażliwością i parodontozą, ponieważ może je pogłębić.

Enzymatyczne pasty wybielające

Podobny efekt bielszych zębów daje stosowanie past zawierających enzymy pochodzące najczęściej z roślin np. porostu islandzkiego lub receptury stworzone na konkretne potrzeby. Działają na osad chemicznie, rozpuszczając go i usuwając. Potrzebują więcej czasu, żeby rozpuścić brud i przebarwienia, Pozbywają się niestety tylko tego z powierzchni szkliwa, ale jednocześnie nie niszczy go.

Silnie czyszczące pasty z nadtlenkami

Działanie wybielające dające optyczne rozjaśnienie nawet o kilka tonów daje zabieg wybielania pastą z nadtlenkami. Te wnikają znacznie głębiej, zmieniając kolor szkliwa. Zalecane są dla osób ze zdrowymi zębami i dziąsłami, gdyż mogą podrażniać. Jednak efekt ich działania będzie z pewnością zadowalający.

Antybakteryjne działanie porostu islandzkiego i węgla aktywnego

Takie składniki jak właśnie naturalny porost islandzki czy węgiel aktywny mają za zadanie nie tylko usuwać osad i doczyścić zęby. Działają wszechstronnie: przeciwbakteryjnie, osłaniająco na szkliwo i dziąsła, łagodzą stany zapalne zębów i błony śluzowej jamy ustnej, niszczą bakterie i zapewniają świeży oddech. Ich zadaniem jest także remineralizacja i odbudowa mikropęknięć. W końcu nieskazitelna biel to nie wszystko. Liczy się także zdrowie i ochrona szkliwa, zębów i dziąseł.

Dlaczego tak chętnie korzystamy z past do wybielania

Nie tylko cena, ale także łatwa aplikacja zachęca kupujących do tego sposobu wybielania. W końcu ze zwykłą pastą do mycia zębów mamy do czynienia od dziecka. Tym razem musimy tylko wybrać tę o trochę innym składzie. Nie ma konieczności czytania instrukcji, odmierzania czasu, stosowania specjalnego sprzętu. Wystarczy zwykłe codzienne szczotkowanie. Kolejnym aspektem jest jej dostępność. Bez problemu kupimy najlepszą pastę wybielającą w aptece, w drogerii a często nawet w dyskoncie. Nawyk jej stosowania już mamy, a przecież od regularnego stosowania w dużej mierze zależy skuteczność preparatu.

Wrażliwe zęby i dziąsła, które trudno wyczyścić, uważaj, niektóre pasty do wybielania zębów mogą niszczyć szkliwo

Największa trudność z wybielaniem mają osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów. Środki ścierne i wybielające mogą dodatkowo podrażniać i powodować tkliwość i reakcję na zmiany temperatur nawet u osób, które do tej pory nie skarżyły się na tę przypadłość. Mocne pasty służące do wybielania stosowane zbyt długo i często mogą osłabiać też szkliwo. Tym samym będzie ono bardziej podatne na uszkodzenia, ale także na pochłanianie nowych barwników. Trzeba uważać, co się spożywa zwłaszcza w niedługim okresie po kuracji. Dodatkowa higiena jamy ustnej pozwoli dłużej utrzymać efekt wybielania.

Codzienna higiena i wizyty u stomatologa

Usunięcie kamienia nazębnego u lekarza dentysty to dobry początek uzyskiwania ładnego wyglądu zębów i ich ochrony przed chorobami. Płytka nazębna jest żółta i nieestetyczna, najlepiej więc się jej pozbyć. Pozwoli to także uniknąć bólu zębów spowodowanych parodontozą i próchnicą, która niebawem rozwinie się pod kamieniem. Żeby utrzymać naturalną biel zębów, koniecznie trzeba szczotkować je regularnie oraz czyścić przestrzenie między zębowe nicią dentystyczną i płynami do płukania. Stałe pozbywanie się tego osadu także optycznie wybieli zęby.

Pasty do wybielania to jedne z najchętniej wybieranych przez konsumentów preparatów, które w domowych warunkach pozwalają uzyskać jaśniejszy odcień zębów. Jaka pasta wybielająca będzie najlepsza? To zależy od rodzaju osadu oraz stanu naszych zębów i dziąseł. Z pewnością będzie to znacznie jeden z najtańszych sposobów na uzyskanie jaśniejszego odcienia. Większość z nich usuwa ciemne przebarwienia, które osadzają się na szkliwie każdego dnia. Niektóre z nich ciężko doczyścić, wypróbuj wtedy pastę specjalistyczną, dedykowaną na trudne przebarwienia.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: grudzień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
most adhezyjny

Most adhezyjny – tymczasowe i nieinwazyjne protetyczne uzupełnienie twojego uśmiechu

Next Post
gaz rozweselający

Czym jest gaz rozweselający i czy jego stosowanie jest bezpieczne?

Related Posts