Peeling medyczny na przebarwienia – wskazania, przeciwwskazania, skuteczność

Anna Wiktor

Przebarwienia to zazwyczaj niegroźne zmiany pigmentacyjne. Chociaż nie mają one wpływu na zdrowie, to dla wielu osób stanowią problem estetyczny. Na szczęście istnieją skuteczne zabiegi na przebarwienia. Jednym z nich jest peeling medyczny. Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zastosowania kwasów na zmiany pigmentacyjne? Czy peeling medyczny na przebarwienia jest skuteczny?

Usuwanie przebarwień kwasami – wskazania i przeciwwskazania

Peeling medyczny, czyli zabieg z użyciem kwasów o odpowiednio dobranych stężeniach, to jedna z metod usuwania przebarwień, z której można skorzystać w Klinice La Perla w Lubinie. Działa poprzez złuszczanie wierzchniej warstwy naskórka. Kwasy rozjaśniają przebarwienia różnego pochodzenia, zarówno plamy spowodowane ekspozycją skóry na promieniowanie słoneczne, jak i przebarwienia hormonalne czy wynikające ze starzenia się organizmu. Peeling medyczny można również zastosować na pozapalne zmiany pigmentacyjne, które pojawiają się po trądziku.

Przeciwwskazania do zastosowania kwasów na przebarwienia to m.in.:

  • podrażniona skóra,
  • aktywne stany zapalne,
  • opryszczka,
  • uczulenie na składniki preparatów,
  • ciąża i karmienie piersią.

Na czym polega peeling medyczny na przebarwienia?

Dobór preparatu i jego stężenia zależy od rodzaju cery oraz stopnia zaawansowania przebarwień. Duże i ciemne zmiany pigmentacyjne wymagają intensywniejszej terapii. W przypadku jasnych i powierzchniowych przebarwień można zastosować łagodniejszy zestaw kwasów. Kosmetolog nakłada kilka warstw preparatu, wykonując delikatny masaż. Kwasy muszą pozostać przez chwilę na skórze. Pod koniec usuwane są chusteczką nasączoną specjalnym preparatem oczyszczającym.

Procedura jest bezbolesna i nie wymaga znieczulenia. Pod koniec zabiegu może wystąpić lekkie pieczenie i uczucie ściągnięcia skóry. Po kilku dniach naskórek zaczyna się naturalnie złuszczać, odsłaniając jaśniejszą cerę o wyrównanym kolorycie. Nie można w tym czasie drapać skóry ani zrywać łuszczącego się naskórka. Cera wymaga delikatnej pielęgnacji, zgodnie z zaleceniami kosmetologa wykonującego zabieg. Należy również pamiętać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem UV, aby chronić skórę przed niekorzystnym działaniem promieniowania słonecznego, które mogłoby spowodować powstanie nowych przebarwień.

Skuteczność peelingu medycznego na przebarwienia

Peeling medyczny w sposób minimalnie inwazyjny oczyszcza skórę i redukuje przebarwienia. Efekty pojawiają się po około tygodniu od zastosowania kwasów – w tym czasie zachodzi eksfoliacja i regeneracja naskórka. Warto wiedzieć, że dla uzyskania optymalnych rezultatów najczęściej trzeba wykonać serię kilku zabiegów.

Po peelingu medycznym na przebarwienia warto zadbać o profilaktykę. Ochrona przeciwsłoneczna, regulacja gospodarki hormonalnej, unikanie substancji światłouczulających, dieta bogata w beta-karoten – to wszystko wpływa na poprawę kolorytu skóry i zapobiega tworzeniu się plam pigmentacyjnych. W niektórych przypadkach zdarza się tak, że mimo starań, na twarzy pojawiają się nowe przebarwienia. Peeling medyczny można wykonywać regularnie, aby zapewnić skórze doskonałą kondycję i równomierny koloryt.

Szukasz więcej informacji na temat skutecznych zabiegów na niedoskonałości skórne? Odwiedź ten blog o medycynie estetycznej.

Tekst promocyjny


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Archiwum: lipiec 2024
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Na czym polega leczenie kanałowe?

Podobne artykuły

Endometrioza – czym jest i jak ją diagnozować?

Endometrioza to jedna z tych chorób, o której słyszało wiele osób, ale niewiele z nich wie, co dokładnie ona oznacza i jakie niesie za sobą konsekwencje. Mimo że dotyka znaczną część kobiet w wieku rozrodczym, często pozostaje niezdiagnozowana przez lata. Dowiedz się, czym jest endometrioza, jakie są jej objawy i jak przebiega proces diagnozowania tej choroby.
Czytaj więcej

Czym wyróżniają się szczoteczki elektryczne Oral-B?

Wybranie właściwej szczoteczki do zębów to fundamentalny aspekt dbania o zdrowie naszej jamy ustnej. To od niej zależy, jak efektywnie poradzimy sobie z usuwaniem płytki bakteryjnej, jak skutecznie uchronimy zęby przed próchnicą i jak dobrze zapobiegniemy chorobom dziąseł podczas codziennego mycia zębów. Szczoteczki elektryczne Oral-B wyróżniają się na tle konkurencyjnych produktów dzięki swoim niepowtarzalnym cechom. Są wyposażone w nowoczesną technologię, która gwarantuje skuteczne i precyzyjne czyszczenie zębów.
Czytaj więcej
prowadzenie samochodu po znieczuleniu u dentysty

Prowadzenie samochodu po znieczuleniu u dentysty – czy można?

Wiele osób zastanawia się, czy po wizycie u dentysty, podczas której otrzymali znieczulenie, mogą bezpiecznie prowadzić samochód. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i zależy od wielu czynników. W tym artykule omówimy, co mówią specjaliści na temat prowadzenia samochodu po znieczuleniu u dentysty oraz jakie są zalecenia dotyczące bezpiecznego prowadzenia pojazdów po wizycie u stomatologa.
Czytaj więcej