Jak działa miniimplant ortodontyczny? Kiedy warto, aby twoje leczenie zostało wsparte o ten element i jakich efektów możesz się spodziewać? Dowiedz się więcej!
Czym jest miniimplant ortodontyczny?
Miniimplant ortodontyczny to mała śrubka wykonana z tytanu. Na czas leczenia ortodontycznego umieszczana jest między zębami. Dzięki temu stanowi punkt zaczepienia dla instalowanych w jamie ustnej wyciągów przesuwających zęby we wskazanym kierunku. Zapewnia to lekarzowi największą kontrolę nad kierunkiem i tempem przesuwania się zębów, co przekłada się na bardzo dobre efekty leczenia.
Założenie miniimplantu ortodontycznego jest przy tym zupełnie bezbolesne dla pacjentów – odbywa się w znieczuleniu miejscowym. W ciągu kolejnych 24 godzin po zabiegu możesz jednak odczuwać lekki ból. Pomoże ci wówczas zastosowanie środków przeciwbólowych.
Na jak długo wszczepiane są miniimplanty ortodontyczne?
Zwykle miniimplant ortodontyczny towarzyszy pacjentom przez kilka miesięcy. W tym czasie należy odpowiednio dbać o zachowanie higieny jamy ustnej – a zwłaszcza miejsca wszczepienia. W okolicy miniimplantu ortodontycznego nie używaj szczoteczki elektrycznej! Zamiast tego oczyszczaj delikatnie powierzchnię dziąsła i implantu za pomocą szczoteczki pęczkowej. Powstrzymuj się też przed częstym dotykaniem implantu palcami lub językiem! Kiedy leczenie dobiegnie końca, miniimplant ortodontyczny zostanie usunięty równie szybko i bezboleśnie, jak został założony. Pozostanie po nim niewielka ranka, która najpewniej zagoi się w przeciągu kilku dni.
Miniimplant ortodontyczny to jedna z metod wspomagających leczenie ortodontyczne i właściwe ustawienie zębów w jamie ustnej. Jej zastosowanie daje świetne efekty, a dla pacjenta jest bardzo komfortowe. Być może sprawdzi się również w twoim przypadku? Warto zapytać o to swojego lekarza.
Może Cię także zainteresować:
- Implanty jednofazowe – piękny uśmiech już po jednej wizycie u stomatologa!
- Implant jedynki – wypełnienie, które przywróci ci piękny uśmiech i pewność siebie!
- Ile po wyrwaniu zęba można założyć implant? Sprawdzamy!
- Implant zęba – powikłania i przyczyny, które zwiększają ryzyko ich wystąpienia
- Dziąsło po wszczepieniu implantu – etapy gojenia i niepokojące objawy
- Odrzucenie implantu zęba – objawy, które powinny być powodem do niepokoju
- Implanty zębowe – przeciwwskazania, o których warto wiedzieć