Turystyka dentystyczna, czyli jak podróżować w konkretnym celu

Turystyka dentystyczna, czyli jak podróżować w konkretnym celu

Anna Wiktor

Turystyka nie zawsze musi się odnosić jedynie do tego, że chcemy poznawać nowe kultury i nowe tradycje. Często bowiem podróżujemy w konkretnym celu. Turystyka dentystyczna wśród turystów z naszego kraju, bije obecnie prawdziwie rekordy popularności, a podróżowanie po piękny i śnieżnobiały uśmiech, może być niezwykle opłacalne.

Turystyka dentystyczna – dlaczego jest tak popularna?

Turystyka dentystyczna funkcjonuje w społeczności już od dobrych kilku lat. Pojęcie to bowiem nie odnosi się jedynie do turystów z Polski, gdyż turystykę dentystyczną praktykuje obecnie wiele osób na całym świecie. Jednak na czym ta turystyka tak naprawdę polega?


Otóż sprowadza się ona do podróży do konkretnych miejsc jak np. Tajlandia czy Ukraina, które są dla nas o wiele tańsze pod względem usług stomatologicznych. Okazuje się, że zarówno turyści jak i turystki dentystyczne podróżują w określonym celu. Zwykle jest nim znalezienie możliwie jak najlepszego gabinetu stomatologicznego lub gabinetu estetyki stomatologicznej, który wykona szybko i sprawnie zabiegi, które w naszym kraju kosztowałyby ich ponad połowę pensji.

Wobec tego turyści i turystki dentystyczne tak tłumnie podróżują do krajów jak chociażby wspomniana już Tajlandia, w którym konkretne zabiegi stomatologiczne są po prostu o wiele tańsze i nie obciążą tak znacznie budżetu domowego. Co więcej, turystyka dentystyczna otworzyła takim podróżnym zupełnie nowe możliwości. To właśnie z tego powodu stała się ona tak popularna i tak szybko się rozpowszechniła. Największą zaletą turystyki dentystycznej jest bowiem to, że można połączyć przyjemne z pożytecznym. Mówiąc prościej, śmiało można wybrać się na leczenie implantologiczne, a przy tym nawet na krótkie zwiedzanie kraju, który stał się celem dla naszych zębów. Często taka podróż nawet z opłaceniem biletu, w dalszym ciągu będzie o wiele tańsza niż wykonanie koronek w polskim gabinecie. Nie ma więc już wątpliwości, dlaczego turystyka dentystyczna stała się tak popularna i bije obecnie prawdziwe rekordy popularności.

Fenomen turystyki dentystycznej – czy “taniość” jest jednocześnie prawdziwa?

Nie da się ukryć, że każdy, kto kiedykolwiek próbował podjąć się leczenia stomatologicznego lub implantologicznego w naszym kraju, doskonale wie, że musi przygotować się na ogromną inwestycję, a często zdarza się i tak, że musimy zaciągnąć na to kredyt w banku. Szczególnie jest to zauważalne w odniesieniu do największych miast naszego kraju jakimi są chociażby Warszawa czy Kraków. Leczenie implantologiczne, a także niektóre zabiegi związane z estetyką stomatologiczną potrafią często kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Turystyka dentystyczna można powiedzieć, że jest prawdziwym fenomenem na skalę światową.

Dlaczego? Coraz więcej osób decyduje się wykonać drogie zabiegi stomatologiczne w “tanich krajach”. Co ciekawe, zwykle nie jest to obarczone żadnym ryzykiem, gdyż kraje, do których dentystyczni turyści się najczęściej udają, mają świetnie wyszkolonych stomatologów i specjalistów. Biorąc pod uwagę fakt, że za takie dentystyczne wakacje w ciepłych krajach zapłacimy znacznie mniej, niż za założenie jednego implanta zęba w naszym kraju, możną śmiało zaznaczyć, ze fenomen “taniości” i “ekonomiczności” jest w tym momencie jak najbardziej realny.

Turystyka stomatologiczna to trend, który zdobywa coraz większą popularność, polegający na połączeniu podróży z zagranicznym leczeniem stomatologicznym. Wiele osób wybiera ten rodzaj podróży, aby skorzystać z wysokiej jakości usług stomatologicznych za znacznie niższe ceny niż w kraju zamieszkania. Przy wyborze miejsca na taką podróż, kluczowe jest dokładne zbadanie kwalifikacji kliniki i lekarzy, oraz sprawdzenie recenzji innych pacjentów. Pamiętaj, że podczas takiej podróży konieczne jest zaplanowanie czasu na odpoczynek i regenerację po zabiegach stomatologicznych.

Jakie kraje są rajem dla turystów i turystek dentystycznych?

Z racji tego, że turyści dentystyczni z Niemiec i Francji czy też z Wielkiej Brytanii i Norwegii przyjeżdżają na leczenie do nas, to Polacy z pewnością nie powinni szukać stomatologów na zachodzie. Ceny tam również zwalą ich dość mocno z nóg. O wiele lepiej będzie, jeśli zwrócą oni uwagę na tak egzotyczny i tani kraj, jakim jest Tajlandia, bądź zdecydują się na założenie implantów w Turcji. Jeśli jednak szukają oni usług stomatologicznych jeszcze bliżej naszej granicy, to z pewnością zainteresuje ich Ukraina i Białoruś, a także Republika Czeska oraz Słowacja. Te kraje mają naprawdę przystępne ceny, zarówno w kwestii biletów jak i cen dentystów.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: październik 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
miniimplant ortodontyczny

Miniimplant ortodontyczny – metoda, która wspomaga walkę o piękny uśmiech

Następny artykuł
nadziąślak

Nadziąślak – przyczyny, objawy i leczenie

Podobne artykuły