proteza na zatrzaskach

Proteza na zatrzaskach – zalety i cena tego rozwiązania

Anna Wiktor
Czym jest proteza na zatrzaskach i kiedy się ją stosuje? Czy jest to rozwiązanie dla każdego? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Proteza na zatrzaskach sprawdzi się u osób, które chcą uzupełnić swoje uzębienie, ale w ich jamie ustnej znajdują się również zęby naturalne. Szczególnie polecana jest pacjentom, u których nie jest możliwe założenie mostka. Sprawdź, czym wyróżnia się proteza na zatrzaskach!

Proteza na zatrzaskach – zalety

Czy warto zdecydować się na protezę na zatrzaskach? Wielu pacjentów jest przekonanych, że tak! Dlaczego? 

Tego typu proteza wygląda bardzo estetycznie i dobrze ukrywa wszelkie ubytki w uzębieniu. Proteza opiera się na akrylowych lub metalowych elementach przypominających nieco zatrzaski stosowane przy produkcji odzieży. Dzięki temu prezentuje się ona lepiej niż jej klasyczne odpowiedniki – nie ma klamer, które w niektórych sytuacjach mogłyby stać się widoczne. Niektórzy pacjenci uważają wręcz, że proteza na zatrzaskach do złudzenia przypomina ich naturalne zęby!

Komfort dla pacjenta

Ten rodzaj protezy zapewnia też pacjentom duży komfort – zarówno podczas prowadzenia rozmów, jak i spożywania posiłków. Proteza na zatrzaskach utrzymuje się w jamie ustnej bardzo stabilnie – nie przesuwa się ani nie wypada również podczas dynamicznych ćwiczeń fizycznych. A to dla wielu pacjentów bardzo ważne!

Ile kosztuje proteza na zatrzaskach?

Ile będziesz musiał zapłacić, jeśli zdecydujesz się ukryć braki w uzębieniu, poprzez zastosowanie właśnie protezy na zatrzaskach? Ceny zależą od tego, do jakiego gabinetu stomatologicznego się zgłosisz oraz z jakim protetykiem podjęto współpracę. Znaczenie mają także materiały wykorzystane do stworzenia twojej protezy na zatrzaskach. Istotny element wyceny to wreszcie fakt, jak dużą lukę w uzębieniu chcesz wypełnić.

Warto jednak wiedzieć, że najtańsze protezy na zatrzaskach to koszt w granicach ok. 25003000 zł.

Proteza na zatrzaskach to bardzo komfortowe rozwiązanie, które pozwoli ci ukryć częściowe braki w uzębieniu. Jest niezwykle wygodna, a przy tym stabilna. Warto więc ją rozważyć, gdy szukasz sposobu na uzupełnienie luk w jamie ustnej.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: wrzesień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Odciski zębów na języku

Następny artykuł
szczękościsk

Szczękościsk – przyczyny i leczenie. Jak rozpoznać objawy szczękościsku, by odpowiednio zareagować?

Podobne artykuły