Zakładanie licówek to zabieg, który poprawi estetykę twojego uśmiechu oraz optycznie cię odmłodzi. Jasne, równe zęby nie tylko pięknie wyglądają, ale też sprawiają, że twarz wygląda bardziej świeżo i promiennie. Czego możesz spodziewać się, kiedy usiądziesz na fotelu dentystycznym? Odpowiadamy!
Zakładanie licówek – etapy
Zanim stomatolog przeprowadzi zabieg zakładania licówek, dokładnie sprawdzi stan zdrowia twoich zębów i całego organizmu. Następnie omówi z tobą plan leczenia i pomoże ci wybrać najbardziej właściwe rozwiązania.
Pierwszym etapem zabiegu jest wyleczenie wszystkich zębów – zakładanie licówek może odbyć się jedynie na zdrowym uzębieniu. W dalszej kolejności prawdopodobnie konieczne będzie lekkie zeszlifowanie twoich zębów i przygotowanie ich na założenie licówek (możliwe są jednak także licówki bez szlifowania). Ten etap zabiegu przeprowadzony będzie w znieczuleniu miejscowym, więc pozostanie całkowicie bezbolesny!
Jeśli zdecydowałeś się na licówki kompozytowe, stomatolog od razu założy je na twoje zęby
Jeśli jednak wolisz trwalsze rozwiązania (np. licówki porcelanowe czy ceramiczne), dentysta pobierze wycisk. Na twoich zębach znajdą się licówki tymczasowe, a ty będziesz musiał poczekać ok. 10 dni na przygotowanie właściwych wypełnień. Zostaną one umieszczone na twoich zębach podczas kolejnej wizyty.
Jak pielęgnować jamę ustną po zabiegu?
Założenie licówek nie jest zabiegiem inwazyjnym, więc nie będziesz musiał stosować zbyt restrykcyjnych zaleceń. Ważne jest jednak codzienne, regularne oczyszczanie jamy ustnej (najlepiej z zastosowaniem nici dentystycznych i płynów do płukania jamy ustnej). Co kilka miesięcy warto też udać się do stomatologa na zabiegi higienizacyjne oraz sprawdzenie stanu zębów. Przedłuży to żywotność licówek!
Zakładanie licówek to bezbolesny zabieg. Wymaga on zwykle dwóch wizyt w gabinecie stomatologa. Potem pozostanie ci już tylko dbać o zęby i cieszyć się pięknym uśmiechem!
Może Cię także zainteresować:
- Licówki kompozytowe – wszystko, co musisz wiedzieć o tej metodzie uzupełniania zębów!
- Licówki bez szlifowania – prosty sposób na poprawę wyglądu zębów. Kiedy możesz z nich skorzystać?
- Licówki na krzywy zgryz – czy warto je zastosować? Kto może zdecydować się na założenie licówek na krzywe zęby?
- Licówki akrylowe – czym są i kiedy warto się na nie zdecydować?
- Czym są licówki ceramiczne? Kiedy warto z nich korzystać?
- Licówki na zęby – ceramiczne, porcelanowe, kompozytowe. Które wybrać?
- Licówki gwiazd – czym są? Jaka jest tajemnica hollywoodzkich uśmiechów?