implant zęba powikłania

Implant zęba – powikłania i przyczyny, które zwiększają ryzyko ich wystąpienia

Jakub Kaczmarek
Zamierzasz wstawić implant zęba? Powikłania i problemy z gojeniem się dziąseł to na pewno okoliczności, których będziesz starał się unikać. Sprawdź, z czego najczęściej wynikają i jak przygotować się do zabiegu, by cię ominęły!

Wszczepienie implantów zębowych to jeden z lepszych sposobów na odzyskanie pięknego uśmiechu. Jak każdy zabieg inwazyjny, niosą jednak za sobą ryzyko wystąpienia powikłań. Jak ich uniknąć, gdy będziesz miał wszczepiony implant zęba? Powikłania i ich przyczyny przedstawiamy w tekście!

Implant zęba – powikłania po wszczepieniu i ich przyczyny

Najczęściej do powikłań po wszczepieniu implantów zębowych dochodzi u pacjentów, którzy nie przestrzegają zaleceń dotyczących higieny jamy ustnej. Bardziej narażone na trudne gojenie się dziąseł i tkanek są również osoby z chorobą alkoholową i palacze.

Przed wszczepieniem implantu dobrze się przygotuj. Zaopatrz się w nici dentystyczne i płyn do płukania jamy ustnej. Jeśli możesz, wymień szczoteczkę na soniczną lub elektryczną.

Jakie nieprzyjemne skutki może wywołać wstawienie implantu zęba? Powikłania, które występują często, to:

  • przedłużający się ból i obrzęk dziąseł;
  • krwawienie dziąseł podczas szczotkowania;
  • pojawienie się ropnej wydzieliny wokół implantu;
  • zmiany kostne;
  • ruchomość implantu, czyli tzw. odrzucenie implantu zęba.

Odrzucenie implantu zęba – powikłania

Czym jest odrzucenie implantu zęba? Powikłania po zabiegu obejmują również ten problem. Odrzucenie implantu to sytuacja, w której nie doszło do planowanego zespolenia wszczepionego implantu z kością. W wyniku tego implant wciąż pozostaje ruchomy, a pacjent odczuwa ból w miejscu wszczepienia, które jest również zaczerwienione i tkliwe. Może pojawić się gorączka.

Jeśli wystąpi u ciebie którykolwiek z wymienionych objawów, koniecznie natychmiast zgłoś się do lekarza, który przeprowadzał zabieg wszczepienia implantu. Szybkie podjęcie leczenia jest w tym przypadku bardzo ważne!

Implanty zębowe to jedna z popularniejszych metod uzupełniania ubytków. Jak każda, niesie jednak ze sobą ryzyko wystąpienia powikłań. Dokładnie przestrzegaj więc zaleceń swojego stomatologa i zwracaj szczególną uwagę na higienę jamy ustnej. Wówczas prawdopodobnie unikniesz niemiłych doświadczeń, a całe leczenie zakończy się szybko i z pozytywnym skutkiem.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: październik 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
most protetyczny

Most protetyczny – czy to dobry sposób na uzupełnienie brakujących zębów?

Next Post
jak wzmocnić zęby

Jak wzmocnić zęby? Porady od stomatologa

Related Posts