jak myć zęby szczoteczką elektryczną

Sprawdź, jak myć zęby szczoteczką elektryczną

Anna Wiktor
Czy wiesz, jak myć zęby szczoteczką elektryczną? Wiele osób uważa, że nie jest to skomplikowane i szczoteczka wykona całą robotę za nich. Nie jest to jednak prawda – warto wiedzieć, jak jej prawidłowo używać.

Szczoteczka elektryczna zwykle jest o wiele skuteczniejsza w usuwaniu płytki nazębnej od standardowej szczoteczki. Nie znaczy to jednak, że nie musisz w ogóle przykładać się do higieny jamy ustnej. Wręcz przeciwnie – musisz wiedzieć, jak myć zęby szczoteczką elektryczną, aby był to zabieg skuteczny.

Jak działa szczoteczka elektryczna?

Szczoteczki elektryczne wykonują dwa istotne ruchy. Mogą to być:

  • ruch rotacyjny;
  • ruch obrotowo-pulsacyjny.

Pierwszy polega na obracaniu się szczoteczki w prawo i w lewo, przez co resztki pożywienia czy płytka nazębna są wymiatane z mytej powierzchni. Drugi dodatkowo generuje delikatny nacisk na zęby, co ułatwia mycie trudno dostępnych miejsc. Prędkość ruchu jest zróżnicowana i uzależniona przede wszystkim od modelu szczoteczki. Jak myć zęby szczoteczką elektryczną, aby wykorzystać jej cały potencjał? Musisz pamiętać o kilku kwestiach.

Jak myć zęby szczoteczką elektryczną?

Zanim dowiesz się, jak myć zęby szczoteczką elektryczną, musisz ją odpowiednio przygotować. Na początek zmocz włosie, a następnie nałóż na nie pastę w ilości przypominającej ziarnko grochu. Następnie przyłóż szczoteczkę do zęba pod kątem ok. 45 stopni i dopiero ją włącz. W innym przypadku cała pasta zostanie zrzucona z włosia.

Zadbaj o to, aby każdy ząb myć osobno. Przykładaj główkę szczoteczki kolejno do zębów i przesuwaj nią do przodu i do tyłu, myjąc każdy zakamarek. Gdy wiesz, jak myć zęby szczoteczką elektryczną, możesz szybko zobaczyć rezultaty swoich działań.

O czym pamiętać przy higienie jamy ustnej?

Nawet jeśli wiesz, jak myć zęby szczoteczką elektryczną, musisz pamiętać, że to prawdopodobnie nie wystarczy. Warto pielęgnować całą jamę ustną z odpowiednią troską. Po myciu zębów wypłucz usta – pamiętaj, aby nie połykać pasty. Następnie wynitkuj przestrzenie między zębowe i popraw czyszczenie irygatorem. Potem możesz zastosować jeszcze płyn do płukania ust. W ten sposób nie tylko usuniesz wszystkie bakterie i resztki jedzenia czy osad, ale również zadbasz o ochronę szkliwa.

Wiedza o tym, jak myć zęby szczoteczką elektryczną, nie jest powszechna. Tego rodzaju urządzenie może skuteczniej niż zwykła szczoteczka zadbać o zdrowie jamy ustnej, jednak trzeba go odpowiednio używać dla zadowalających rezultatów.


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Archiwum: lipiec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Nerwobóle zębów: przyczyny, objawy i skuteczne leczenie

Następny artykuł
zębiak

Zębiak – łagodny nowotwór jamy ustnej. Objawy i leczenie

Podobne artykuły