Mycie zębów bez pasty

Mycie zębów bez pasty – czy to ma sens?

Anna Wiktor
Mycie zębów bez pasty wydaje się kontrowersyjnym pomysłem. Czy samo szczotkowanie wystarczy do zachowania pięknego i zdrowego uśmiechu? Jakie są zamienniki pasty do zębów? Podpowiadamy!

Pasty do zębów na stałe zagościły w naszych domach. Większości z nas trudno wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania bez nich. Co jednak zrobić w momencie, kiedy pasta niespodziewanie się skończy, a my nie możemy natychmiast kupić nowej? Czy mycie zębów bez pasty będzie efektywne? A może warto sięgnąć po jakiś zamiennik? W dalszej części artykułu odpowiemy na te pytania.

Mycie zębów bez pasty – czy warto?

Czy mycie zębów bez pasty, a jedynie z pomocą szczoteczki ma sens? Jak najbardziej. Jeżeli nie mamy dostępu do pasty do zębów zdecydowanie lepiej wyszczotkować jamę ustną samą szczoteczką, niż nie czyścić jej w ogóle. Trzeba jednak liczyć się z tym, że usunięcie resztek pokarmowych w ten sposób będzie trwało nieco dłużej.

Jeżeli jednak mamy dostęp do pasty, zdecydowanie warto z niej skorzystać. Tego typu środki są bogate w środki bakteriobójcze, które sprawiają, że mycie zębów jest zwyczajnie bardziej efektywne. Spieniona pasta ma również szansę dotrzeć do trudnodostępnych miejsc, które trudno jest umyć samą szczoteczką.

Zamienniki pasty do zębów

W dzisiejszych czasach wiele osób próbuje rezygnować z syntetycznych produktów na rzecz bardziej naturalnych metod. Czy są jakieś skuteczne zamienniki pasty do zębów? Owszem. Zęby można oczyścić z pomocą:

  • zielonej glinki;
  • oleju kokosowego;
  • sody oczyszczonej;
  • kurkumy;
  • imbiru.

Niektórzy decydują się na mycie zębów wodą utlenioną w celu ich wybielenia. Takie działanie nie jest jednak szczególnie polecane przez dentystów. Nadtlenek wodoru może bowiem uszkadzać szkliwo.

Jak widać mycie zębów bez pasty jest jak najbardziej możliwe. Jeżeli nie masz dostępu do pasty możesz po prostu wyszczotkować je „suchą” szczoteczką. Czasami warto także sięgnąć po naturalne zamienniki, które nierzadko i tak mamy w domu. Jest to na przykład imbir, czy olej kokosowy. Jeśli jednak masz dostęp do pasty do zębów, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z niej.


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Archiwum: luty 2024
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
stan zapalny po wszczepieniu implantu

Stan zapalny po wszczepieniu implantu – objawy i przeciwdziałanie

Next Post
Jak rozpoznać czy ząb jest do leczenia kanałoweg

Jak rozpoznać czy ząb jest do leczenia kanałowego? Sprawdź

Related Posts