mycie zębów olejem kokosowym

Mycie zębów olejem kokosowym – co daje? Efekty po myciu zębów olejem kokosowym

Anna Wiktor
Mycie zębów olejem kokosowym wydaje się kolejną modą, która niekoniecznie ma sens. Nie po to powstają skuteczne pasty do zębów, aby można je było zastąpić prostym, naturalnym produktem! Czy jednak faktycznie tak jest?

Dziś o oleju kokosowym wiadomo już wszystko. Choć niezbyt zdrowy podczas spożycia, zwłaszcza nadmiernego, może być bardzo przydatny w higienie i pielęgnacji. To jego właściwości sprawiły, że mycie zębów olejem kokosowym stało się tak powszechne. Sprawdź, co na to nauka!

Mycie zębów olejem kokosowym – czy wybiela zęby?

Olej kokosowy jest uważany za naturalny środek wybielający zęby. Warto jednak wiedzieć, że mycie zębów olejem kokosowym nie ma udowodnionego działania wybielającego. Wszystkie tego typu opinie opierają się na doświadczeniach jednostek, dlatego warto brać pod uwagę, że mogą być po prostu nieprawdą lub tak zwanymi dowodami anegdotycznymi. Działanie wybielające mają praktycznie wyłącznie preparaty oferowane w sklepach dentystycznych lub zabiegi przeprowadzane w gabinetach stomatologicznych pod okiem fachowca.

Mycie zębów olejem kokosowym – co daje?

Są jednak takie właściwości oleju kokosowego, którym nie sposób zaprzeczyć. Mowa na przykład o przebadanym działaniu antybakteryjnym, które przydaje się również w trakcie mycia zębów olejem kokosowym. W efekcie bakterie mają mniejszą pożywkę na szkliwie zębów, co przekłada się na jego lepszy stan. Zapobiega to rozwojowi próchnicy

Co więcej, samo regularne spożywanie oleju kokosowego zwiększa szansę na absorpcję zarówno magnezu, jak i wapnia z pożywienia. To przekłada się na wzmocnienie zębów.

Mycie zębów olejem kokosowym w żaden sposób nie zastąpi standardowej pielęgnacji i szczotkowania z użyciem pasty do zębów zawierającej fluor. Może być jednak dodatkiem do higieny jamy ustnej. Zamiast inwestować w pasty z olejem, często kosztowne i o nieprzebadanym składzie, lepiej wybrać po prostu naturalny, nierafinowany olej i go ssać albo dodawać do posiłków.


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Archiwum: styczeń 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
ból głowy od zęba

Ból głowy od zęba – jakie są jego przyczyny? Krótka charakterystyka dolegliwości

Następny artykuł
odbudowa kości pod implanty

Odbudowa kości pod implanty – podstawowe informacje

Podobne artykuły