usuwanie zębów pod narkoza cena

Usuwanie zębów pod narkozą – cena

Anna Wiktor
Kiedy w grę wchodzi usuwanie zębów pod narkozą, cena jest jednym z głównych czynników, na które zwracają uwagę pacjenci. Co jeszcze warto wiedzieć o tego typu zabiegach? Sprawdź to!

Pomimo znacznego postępu w stomatologii leczenie zębów ciągle jeszcze kojarzy nam się z dyskomfortem i bólem. Szczególnie złą sławą cieszy się ekstrakcja, czyli wyrywanie zębów lub korzeni. Właśnie dlatego tak wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest usuwanie zębów pod narkozą. Cena takiego zabiegu może być wysoka. Ile dokładnie trzeba będzie zapłacić? Podpowiadamy!

Usuwanie zębów pod narkozą – czy to możliwe?

Leczenie zębów pod narkozą jest jak najbardziej możliwe. Coraz więcej gabinetów stomatologicznych dodaje takie rozwiązanie do swojej oferty. Znieczulenie ogólne kierowane jest przede wszystkim do pacjentów, którzy przeżyli silną traumę dentystyczną i teraz odczuwają paniczny lęk podczas wizyty u dentysty.

Leczenie zębów w pełnej narkozie zawsze odbywa się pod opieką anestezjologa. Specjalista czuwa na tym, aby pacjent w trakcie zabiegu otrzymał odpowiednią dawkę znieczulenia i żeby bezpiecznie się z niego wybudził. Pod narkozą można wykonać wszystkie zabiegi dentystyczne – od higienizacji, przez zakładanie wypełnień, leczenie kanałowe aż po wyrywanie zębów i wszczepianie implantów.

Usuwanie zębów pod narkozą – cena

Wiemy już, że znieczulenie miejscowe nie jest jedyną opcją dla pacjentów, którzy boją się stomatologa. W wielu przypadkach można przeprowadzić usuwanie zębów pod narkozą. Cena takiego zabiegu może być wysoka. Ile kosztuje leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym?

W istocie wszystko zależy od indywidualnego cennika każdego gabinetu oraz stanu zębów pacjenta i czasu trwania zabiegu. Zazwyczaj za godzinę narkozy trzeba zapłacić od 600 do 1000 złotych. Za każde dodatkowe pół godziny doliczana jest kwota określona w cenniku przychodni. Oczywiście jest to wyłącznie koszt znieczulenia, do którego doliczyć trzeba regularną cenę za usuwanie zębów.

Jeżeli decydujesz się na wszczepianie implantów, to zabieg ten również można przeprowadzić w narkozie. Wówczas zazwyczaj do ceny pojedynczego implantu doliczana jest określona kwota za znieczulenie ogólne. Wynosi ona zazwyczaj od 300 do 500 złotych.

W przypadku standardowej ekstrakcji zębów warto pamiętać, że jest to zabieg refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Leczenie zębów NFZ cennik 2023 to hasło, pod którym znajdziesz aktualne informacje na temat potencjalnych kosztów. Pamiętaj jednak, że narkoza nie jest refundowana i trzeba za nią dodatkowo zapłacić.

Podsumowanie

Coraz więcej osób decyduje się na usuwanie zębów pod narkozą. Cena takiego zabiegu zależy od wielu czynników. Więcej informacji na temat wszystkich kosztów dentystycznych, w tym także tego ile kosztuje leczenie kanałowe, znajdziesz w cenniku wybranego przez siebie gabinetu. Zazwyczaj wstępne oszacowanie kosztów odbywa się już na konsultacji.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
korony kompozytowe

Korony kompozytowe – ceny i cechy wyróżniające ten rodzaj wypełnienia

Następny artykuł
czy fluor jest szkodliwy

Czy fluor jest szkodliwy? Pasta do zębów – z fluorem czy bez?

Podobne artykuły