Mycie zębów mydłem

Mycie zębów mydłem – czy to dobry pomysł?

Anna Wiktor
Mycie zębów mydłem wydaje się nieco kontrowersyjnym pomysłem. Coraz więcej osób jednak się na to decyduje. Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania? Jakiego mydła używać do zębów? Sprawdź to!

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez pasty do zębów. W sytuacji, kiedy nie mamy do niej dostępu, często czujemy się zagubieni. Nierzadko w ogóle rezygnujemy z higieny jamy ustnej aż do momentu, w którym będzie można kupić pastę. Często jako alternatywę wymienia się mycie zębów mydłem. Czy ten nieco kontrowersyjny pomysł warto wcielić w życie?

Mycie zębów mydłem – czy to bezpieczne?

Wiele osób nie może wyobrazić sobie sytuacji, w której na szczoteczkę do zębów mieliby nałożyć zwykłe mydło. Tymczasem takie rozwiązanie jest nie tylko bezpieczne, ale ma również wiele zalet!

Mycie zębów mydłem nie tylko usuwa bakterie i wirusy z jamy ustnej, ale także zapobiega powstawaniu płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Piana z mydła działa w taki sam sposób, jak ta z pasty do zębów – dociera do miejsc, w które trudno jest trafić samą szczoteczką.

Ze względu na działanie dezynfekujące roztwór z mydła jest również polecany osobom, które borykają się ze stanami zapalnymi. Jeżeli więc planujesz mycie zębów bez pasty, mydło będzie w tym celu bardzo dobrym wyborem.

Mycie zębów mydłem – o czym warto pamiętać?

Do mycia zębów najlepiej nadaje się uniwersalne szare mydło. Jeżeli masz taką możliwość unikaj mocno perfumowanych mydeł, które mogą pozostawiać w jamie ustnej nieprzyjemny posmak. Niezwykle ważne jest również to, aby pod żadnym pozorom nie połykać roztworu z wody i mydła.

Mycie zębów mydłem jest nie tylko bezpieczne, ale także bardzo pożyteczne dla higieny jamy ustnej. Jeżeli nie masz dostępu do pasty do zębów albo z jakichś powodów chcesz na jakiś czas z niej zrezygnować bardzo możliwe, że będzie to dla ciebie optymalne rozwiązanie. Zawsze można również wyszczotkować zęby olejem kokosowym lub w ostateczności samą szczoteczką.


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Archiwum: marzec 2024
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
leczenie kanałowe antybiotyk w zębie

Leczenie kanałowe – antybiotyk w zębie po leczeniu endodontycznym. Po co go stosować?

Next Post
gąbka kolagenowa po wyrwaniu zęba

Gąbka kolagenowa po wyrwaniu zęba – jak wygląda jej założenie?

Related Posts