Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku lekarsko-dentystycznym.
Doświadczenie w pracy nauczyło ją łatwości nawiązywania kontaktów z pacjentami, również tymi najmłodszymi i dopasowania leczenia do ich potrzeb. Stale poszerza swoją wiedzę dzięki kursom i szkoleniom. W wolnym czasie czyta książki i udziela korepetycji studentom uczelni medycznych.
Strach przed bólem często powstrzymuje nas przed wizytą u dentysty, a co dopiero przed decyzją o wszczepieniu implantów zębowych! Ale czy ten lęk ma rzeczywiste podstawy? W tym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości i pokażemy, że implantologia wcale nie musi kojarzyć się z cierpieniem. Przygotuj się na sporą dawkę faktów, które mogą Cię zaskoczyć i sprawić, że spojrzysz na implanty zębowe zupełnie inaczej!
Strach przed bólem w gabinecie dentystycznym to już przeszłość! Współczesna stomatologia oferuje szereg innowacyjnych metod znieczulenia, które sprawiają, że wizyta u dentysty może być komfortowa i pozbawiona stresu. W tym artykule poznasz najnowocześniejsze techniki, dzięki którym zabiegi stomatologiczne staną się dla Ciebie przyjemnym doświadczeniem.
Efektywność pracy w gabinecie stomatologicznym ma kluczowe znaczenie dla jakości świadczonych usług, satysfakcji pacjentów oraz komfortu pracy dentystów. Odpowiednio dobrane wyposażenie może znacząco przyspieszyć i usprawnić codzienne procedury, a także zmniejszyć stres związany z zabiegami zarówno u pacjentów, jak i u personelu. W artykule przyjrzymy się, jak zoptymalizować funkcjonowanie gabinetu stomatologicznego, koncentrując się na roli, jaką odgrywają nowoczesne urządzenia, w tym ssaki stomatologiczne, które są nieodzownym elementem wyposażenia każdego gabinetu.
Ozon to naturalny, silny środek dezynfekujący. Dzięki ozonowaniu zębów można pozbyć się potencjalnie chorobotwórczych drobnoustrojów. Zabieg jest bezbolesny. Sprawdź, na czym polega ozonowanie zębów i czy zabieg ten jest odpowiedni również u dzieci.
Wyrzynanie się zębów to okres, który nie ominie zarówno żadnego niemowlaka, jak i jego rodziców. Nie jest to nic przyjemnego – zęby mleczne muszą przebić podniebienie, a to oznacza dyskomfort i ból. Jaka jest kolejność wychodzenia zębów i jak przynieść ulgę dziecku?
Zielony język to dość rzadko spotykana przypadłość, której nie należy ignorować. Przeważnie wiąże się z zakażeniem bakteryjnym lub grzybiczym, ale mogą powodować go też inne przypadłości. Nigdy nie ignoruj tego objawu.
Amol na ból zęba polecany jest jako naturalny, łagodny lek. To świetna opcja dla osób, które nie przepadają za stosowaniem środków farmaceutycznych. Choć faktycznie może łagodzić ból, Amol nie powinien być stosowany jako lek.
Nie da się ukryć, że ślub jest wyjątkowym i niepowtarzalnym wydarzeniem w życiu każdej osoby. Wobec tego, szczególnie Panny Młode przeżywają mocno stresujący okres. Makijaż ślubny staje się podstawą, jednak problemy z uzębieniem mogą być ogromnym mankamentem.
Nie wiesz, ile czasu boli ząb po założeniu lekarstwa w leczeniu kanałowym? Odpowiedź na to pytanie wymaga dogłębniejszej analizy. Znajdziesz ją w dalszej części artykułu!
Ból zęba może zdarzyć się każdemu, nawet osobie doskonale dbającej o zęby. W wielu przypadkach taki ból utrudnia prawidłowe funkcjonowanie. Co można zrobić w takiej sytuacji? Sprawdź!
Czosnek to pyszne i wyjątkowo zdrowe warzywo, z jego jedzeniem wiąże się jednak dość nieprzyjemny objaw, czyli tak zwany czosnkowy oddech. Sprawdzamy, jak najlepiej zabić zapach czosnku z ust.
Ból zęba to nieprzyjemne doświadczenie, z którym do czynienia miał każdy z nas. Co jednak, gdy ząb mądrości boli przy przełykaniu? Istnieje kilka wyjaśnień dla tego problemu, o którym powinieneś wiedzieć.
Mycie zębów wodą utlenioną uważane jest za prosty i łatwodostępny sposób na wybielenie ich w warunkach domowych. Czy to na pewno dobry pomysł? Jaki jest wpływ wody utlenionej na szkliwo zębów? Podpowiadamy!
Brodawka na języku to nie tylko nieprzyjemny, ale również niepokojący objaw. Z jakimi chorobami może być związany? Przeczytaj i dowiedz się, jak je skutecznie leczyć!
Zastanawiasz się, ile zarabiają dentyści? Jesteś ciekawy, jak wygląda ich sytuacja finansowa? W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, co wpływa na zarobki dentystów i jak prezentują się one w różnych regionach oraz specjalizacjach.
Do korekcji wad zgryzu stosuje się aparat przezroczysty, metalowy, kryształowy czy ceramiczny. Wśród wszystkich typów sprzętów ortodontycznych w pełni transparentny jest właśnie egzemplarz przezroczysty. Jak wygląda leczenie przy jego pomocy? Przeczytaj!
Jak się dowiedzieć, ile najkrócej nosi się aparat ortodontyczny? Szczegółowych wskazówek udzieli ci lekarz ortodonta. Jednak zwykle najkrócej trwa leczenie u dzieci w tzw. fazie I – jest to min. 12 miesięcy. Przeczytaj, jak długo nosi się każdy z aparatów!
Współczesna medycyna, w tym stomatologia, rozwija się bardzo dynamicznie. Przekłada się to m.in. na poprawę jakości i efektywności usług protetycznych i stosowanych wypełnień. Jednym z nich jest m.in. wkład koronowo-korzeniowy. Czym on właściwie jest, jakie rodzaje wyróżniamy i kiedy się go stosuje? Sprawdź.
W skład codziennej pielęgnacji jamy ustnej oprócz szczotkowania zębów powinno też wchodzić płukanie jamy ustnej. W tym artykule wyjaśniamy między innymi, dlaczego warto stosować płyn do płukania jamy ustnej. Ranking tych preparatów pomoże ci dokonać właściwego wyboru.
Chociaż większość problemów z zębami jest (niestety!) niewidoczna, tak czarne zęby to jednoznaczna oznaka tego, że coś złego dzieje się w jamie ustnej. Nie lekceważ zmiany koloru nawet pojedynczego zęba – odwiedź gabinet stomatologiczny jak najszybciej, gdy zauważysz taki objaw!
Mocowanie koron na implantach to ostatni etap leczenia implantoprotetycznego. Jak przebiega? Czy trzeba się do niego specjalnie przygotować? Czy korony na implantach to trwałe rozwiązanie? Poznaj odpowiedzi!
Klasyfikacja ich jako zmiany nowotworowe wiele osób wprawia w lęk o swoje zdrowie. Włókniaki jamy ustnej są jednak łagodne i w większości przypadków nie należy się ich obawiać. Warto jednak poddać je badaniu, by upewnić się, że nie jest to forma złośliwa.
Czym jest biały nalot po wyrwaniu zęba, który widzisz na dziąśle? Dlaczego powstał i czy naprawdę powinien się tam znaleźć? Tak! Przeczytaj poniższy tekst, a dowiesz się, jak przebiega poprawny proces gojenia się rany po ekstrakcji!
Wosk ortodontyczny jest środkiem niemal niezbędnym podczas leczenia wad zgryzu, za pomocą założonego aparatu na zęby. Łagodzenie podrażnień, to jego główna funkcja. Dowiedz się więcej.
Higienizacja zębów jest popularnym profilaktycznym zabiegiem stomatologicznym. Cena może być bardzo różna w zależności od wielu czynników. Sprawdź, ile trzeba zapłacić za profesjonalne oczyszczanie zębów.
Zęby mleczne to pierwszy komplet uzębienia, którym dysponujemy w życiu. To zaledwie 20 zębów (zęby stałe – 36), których rola w rozwoju zgryzu i szczęki jest – niestety! – często ignorowana. Czym jest zabieg lapisowania i dlaczego warto się na niego zdecydować?
Choroby zębów powodują ból zęba i dziąseł, a w skrajnych przypadkach nawet ich wypadanie. Nieleczone, mogą doprowadzić do rozprzestrzenienia się zakażeń na resztę organizmu. Dowiedz się, kiedy należy odwiedzić gabinet dentystyczny.
Mycie zębów raz dziennie jest często krytykowaną praktyką. Czy może spowodować poważne problemy ze zdrowiem naszych zębów? Ile razy powinno się szczotkować zęby, aby zachować piękny uśmiech? Podpowiadamy!
Gdy twoje uzębienie jest na tyle zniszczone przez próchnicę, że odbudowa kompozytowa jest niemożliwa, lekarz może zaproponować założenie korony na zęby. Dowiedz się, na czym polega ta metoda rekonstrukcji.